Rdl320
مین برد چیست ؟

مین برد چیست ؟

مین برد قطعه ای اصلی است که در دستگاه های لیزرحکاکی و برش ( نظیر دستگاه‌های لیزر  Co2  ) مورد استفاده قرار می‌گیرد. پردازش اطلاعات جهت اجرای عملیات برش و همچنین کنترل موتورهای حرکتی و سنسورهای تشخیصی دستگاه بر عهده مین برد است که از طریق کابل رابط به صفحه کنترل پنل دستگاه برش وصل می شود.

انواع مین برد

انواع مختلفی مین برد دستگاه برش در بازار وجود دارد مانند آر دی ال و لترو که پرکاربرد ترین و رایج ترین برند در بازار ایران شرکت رویدا است (آر دی ال) و سه مدل  RDC320  ، RDC6442G/S  ، RDC6332G  دارای کاربرد بیشتری در دستگاه های برش و حکاکی لیزری هستند، عمده تفاوت این مدل ها در نرم افزار مورد استفاده ، سیستم عامل آنها ، توانایی های سیستم های کنترلی و درگاه های ارتباطی آنها است.

کنترلر دستگاه لیزر

مین بردهای آر دی ال پایداری و مقاومت زیادی در برابر نوسانات برق دارد. این مین بردها با کیفیت بالا دارای قیمتی معقول است. همچنین مین بردهای آر دی ال قابلیت ذخیره تعداد  فایل بالاتری نسبت به مین برد های هم رده خود دارد که قابلیت کنترل سه محور x,y,z را نیز داراست . رابط کاربردی بسیار ساده یکی از نکات قوت این مین بردها است.

کنترلر دستگاه لیزر

کنترلر دستگاه لیزر که توسط RuiDa Technology به طور اختصاصی برای حکاکی، برش لیزری ، مبتنی بر معماری شناور 32 بیتی DSP + FPGA با کارایی بالا ساخته شده است.
این کنترلر می تواند الگوریتم کنترل حرکت پیچیده در مقیاس بزرگ را برای دستیابی به کنترل مسیر مداوم و کنترل موقعیت حرکت چند محوره و کنترل ردیابی انرژی ، با حفظ تعادل انرژی لیزر در هر نقطه سرعت ، به پایان برساند.

پارامترهای فنی:

1. سیگنال های کنترل لیزر دیجیتال

(1) خروجی دیفرانسیل ، سطح TTL ،  بیست میلی آمپر ، قابلیت درایو
(2) فرکانس برای تنظیم PWM 2.5K-50K
(3) نسبت وظیفه PWM ، بین 2 تا 98 درصد قابل تنظیم است
(4) مقدار PWM تا 4.5 ولت قابل افزایش است

1. سیگنال کنترل لیزر آنالوگ: ردیابی 0 تا 5 ولت به طور خودکار قابل تنظیم است.
2. سیگنال کنترل موتور: خروجی دیفرانسیل ، سطح TTL ، توانایی درایو 20 میلی آمپر
3. فرکانس پالس کنترل موتور: حداکثر 400 کیلو هرتز
4.USB: حداکثر سرعت انتقال 12Mbps است. طولانی ترین فاصله 5 متر است.
5. درون یابی: خطی، قوسی، دایره ای با دقت + / – 0.5 پالس
6. خروجی: 4 کانال ، خروجی دروازه OC ایزوله فوتوالکتریک ؛ حداکثر قابلیت درایو 300mA است
7. ورودی: ورودی جدا شده فوتوالکتریک 4 کاناله ، سطح TTL

مرور عملکرد

  • کارکرد این کنترلر از طریق منبع تغذیه 24 ولت یک طرفه است (هرچند دستگاه با پاور 36 ولت سازگار است ، اما استفاده از آن توصیه نمی شود).
  • این دستگاه از تمام برند ها و ظرفیت های ذخیره سازی با قابلیت کپی سریع پشتیبانی می کند.
  • پشتیبانی از پرونده هایی با اندازه زیاد و عدم محدودیت حجم پرونده.
  • با قابلیت کنترل خودکار عیب ها که  می تواند حافظه را فرمت کند ، در تحلیل خطا نیز قدرتمند است.
  • رابط دیجیتال، آنالوگ مستقل دو طرفه در کنترلر ، نرم افزار را می توان به طوری  تنظیم کرد تا مناسب برای کنترل هد لیزر دوگانه باشد .همچنین دارای رابط کنترل لیزر RF اختصاصی نیز می باشد.
  • وجود الگوریتم قابل اطمینان تر جهت رمزنگاری سخت افزار.
  • برنامه به روزرسانی آنلاین مین برد با قابلیت سفارشی سازی توابع.
  • این کنترلر تغذیه خودکار ،حکاکی چرخان ، صفحه فشار چپ و راست، تغذیه خط به خط ، عملکرد حکاکی شیبدار را پشتیبانی میکند.
  • قابلیت پشتیبان گیری و بازیابی تمام پامترهای سازنده و کاربر دستگاه وجود دارد

قابلیت مین برد

همانطور که از نامگذاری مین برد مشخص است ، این قطعه اصلی ترین قطعه ی الکترونیکی دستگاه های برش لیزری است و مسئول فرماندهی و مدیریت نرم افزار دستگاه لیزر، موتورهای حرکتی و درایوهای دستگاه لیزر، صفحه نمایش و منبع تغذیه آن می باشد.

قطعه ای که به عنوان مغز دستگاه شما کار می کند مین بردها هستند، این قطعه دارای حافظه جانبی است که باعث می شود فایل ارسالی به دستگاه لیزر در آن ذخیره شود و هنگام شروع عملیات برش و حکاکی ارتباط دستگاه لیزر با کامپیوتر قطع شده و خطایی در حین کار به وجود نیاید. مین بردهای نسل قبلی این قابلیت را نداشته و در صورت بروز هر گونه خطایی، دستگاه در حین برشکاری یا حکاکی ، کارکرد درست خودش را ازدست می داد.
از دیگر قابلیت های مین بردها این است که می توان طرح مورد نظر خود را با حافظه جانبی نظیر فلش مموری به آن منتقل کرد، دراین صورت انجام کار بسیار بی دردسرتر خواهد بود.

لطفا این مطالب را اشتراک گذاری نمایید

خرید مین برد

مطالب این صفحه بروزرسانی می شود

مطالب این صفحه به صورت دائمی به روز رسانی می شود ، با عضویت در خبرنامه و دنبال کردن شبکه های اجتماعی جهان لیزر از آخرین مطالب و محصولات مطلع شوید .