• تلفن051-36913094
  • ایمیلinfo@jahanlaser.com
  • آدرسمشهد، بلوارتوس ، نبش توس 59
  • ساعتهای آزادشنبه تا پنجشنبه: 8 صبح الی 16
تماس با ما

کاربرد دستگاه لیزر در صنعت خودرو

صنعت خودرو

صنعت خودرو

از زمانی که خط تولید متحرک به صنعت تولید خودرو اضافه شد تولید کنندگان خودرو در این فکر هستند که هر روز روند تولید را ساده تر کنند و در نتیجه با کاهش زمان مونتاژ محصول هزینه های خود را کاهش داده و به دنبال سود باشند. در دنیای امروزه روند تولید خودرو ها خودکار است ، سالهاست که برای تولید خودرو از ماشین آلات و دستگاه های پیشرفته استفاده میکنند اکنون تولید کنندگان  از دستگاه برش لیزر در این صنعت استفاده میکنند و لیزر جایگزین ماشین آلات و دستگاه های معمولی شده که مزایای بسیار زیادی را برای تولید فراهم میاورد.

در تولید خودرو از مواد متنوعی از جمله پلاستیک ، شیشه و لاستیک استفاده شده است که همه آنها با استفاده از لیزر با موفقیت قابل تولید هستند، لیزرها در هر مرحله از فرآیند تولید خودرو ، از طراحی و توسعه تا مونتاژ نهایی ، به کار می روند.

فناوری لیزر حتی در ساخت اتومبیل های پیشرفته و سفارشی نیز کاربردهایی پیدا می کنند ، جایی که توان تولید نسبتاً کم است و برخی از فرایندها هنوز با دست انجام می شود.

صنعت خودرو

در اینجا ، هدف افزایش یا سرعت بخشیدن به تولید نیست ، بلکه هدف افزایش کیفیت تکرارپذیری و قابلیت اطمینان در تولید است ، بنابراین میزان هدر رفتن مواد گران قیمت کاهش می یابد.

یکی از مواردی که لیزر بیشتر در آن استفاده می شود ، تولید قطعات پلاستیکی است که این شامل پانل های داخلی ، داشبورد ، ستون ها ، ضربه گیرها ، اسپویلرها ، تریم ها ، پلاک ها و محفظه های سبک است، اجزای خودرو می توانند از طیف گسترده ای از مواد ساخته شوند، به عنوان مثال ستون های داخلی با پارچه و ساختارهای پشتیبانی برای افراد داخل ماشین از الیاف کربن یا شیشه پر شده اند. از لیزر می توان برای برش یا سوراخ کردن مکان هایی برای ثابت کردن نقاط ، چراغ ها ، سوئیچ ها ، سنسورهای پارک و سایر اجزا و همچنین برای ریز کردن پلاستیک های اضافی که از فرآیند قالب گیری تزریق باقی مانده است ، استفاده کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.