• تلفن051-36913094
  • ایمیلinfo@jahanlaser.com
  • آدرسمشهد، بلوارتوس ، نبش توس 59
  • ساعتهای آزادشنبه تا پنجشنبه: 8 صبح الی 16
تماس با ما

تیوب لیزر شیشه ای بهتر است یا تیوب لیزر فلزی

تیوب شیشه ای و فلزی

تیوب لیزر شیشه ای بهتر است یا تیوب لیزر فلزی؟

وقتی نوبت به خرید دستگاه برش لیزر Co2 و یا تعویض تیوب دستگاه میرسد در نظر گرفتن بسیاری از ویژگی های اصلی مهم است . در موقع خرید تیوب دستگاه لیزر دو گزینه پیش روی شما میباشد تیوب لیزر شیشه ای و تیوب لیزر فلزی ، در این مقاله ما تفاوت این دو را برای شما بررسی خواهیم کرد و مشکلات و معایب هرکدام را برای شما توضیح خواهیم داد.

هزینه:

در اینجا یک پاسخ کوتاهی داشته باشیم بسته به نیاز و بودجه شما در موقع انتخاب؟

هر دو تیوب شیشه ای و فلزی بسته به نوع کاربرد دارای مزایای خود هستند.

تیوب لیزر فلزی برای سالهای متوالی استاندارد صنعت بوده است ، با این وجود ساخت آنها گران است و در نتیجه برای خرید این مدل از تیوب باید هزینه بیشتری را در نظر بگیرید.

تیوب لیزر شیشه ای به عنوان منبع انرژی ارزان تر ، در بازار وجود دارد و عمدتا برای انجام کار برشکاری استفاده میشود.

سوال بسیار مهمی که در موقع هزینه ای که میخواهید انجام دهید حتما باید از خود بپرسید این می باشد که آیا من به برش دقیق نیاز دارم؟

این احتمالاً مهمترین سوالی است که باید از خود بپرسید، اگر تصمیم شما برای خرید دستگاه برش لیزر که دقیق برش میدهد الزامی نیست ، هزینه بیشتر می تواند بیهوده باشد. با این حال ، اگر پاسخ مثبت است و شما نیاز به برش دقیق در کارتون دارید ، هزینه آن بستگی به برند محصول انتخابی بر می گردد. به طور کلی ، دستگاه برش لیزر CO2 با کیفیت و مجهز به تیوب لیزر فلزی می تواند تا 3 برابر هزینه آن بیشتر از یک دستگاه برش لیزر با تیوب لیزر فلزی باشد.

تیوب لیزر شیشه ای:

یک منبع لیزری ارزان قیمت که از ولتاژ DC بالا برای ساتع کردن اشعه لیزر استفاده می کند ، و برای خنک کردن تیوب های شیشه ای به چیلر دستگاه لیزر احتیاج دارد.

این نوع تیوب ها به دلیل وات های بالاتر ، برای کار برشکاری  بسیار تیوب های خوبی هستند. با این حال ، کیفیت برش مستقیماً به مارک خود تیوب لیزر بستگی دارد.

 بسیاری از تولید کنندگان تیوب لیزر شیشه ای وجود دارند که سابقه آنها از دیگران بیشتر و کیفیت محصول آن ها تضمین شده می باشد. یک تیوب شیشه ای کم وات به عنوان مثال (40W) به دلیل توانایی کنترل بهتر اشعه در تنظیمات توان پایین ، تمایل به ارائه نتایج برش بهتر دارد.

معزوفترین برند تیوب شیشه ای در بازار ایران رسی میباشد که ساخت کارخانه رسی کشور  چین میباشد .

فاکتورها و ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که باید در مقایسه تیوب های لیزری مورد توجه قرار گیرند که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد:

طول عمر:

یکی از مسائل بسیار مهمی که باید در نظر بگیرید عمر تیوب شما می باشد.

طول عمر تیوب لیزر فلزی : این تیوب تقریبا بین 4 تا 6 سال میتواند عمر داشته باشد.

طول عمر تیوب لیزر شیشه: این تیوب تقریبا بین 2 تا 4 سال میتواند عمر داشته باشد.

عملکرد برش:

باید واقع بین باشیم، هر دو تیوب لیزر در محل خود مناسب هستند. با این حال ، از آنجا که لیزرهای فلزی بر روی یک پایه قرار دارند ، کیفیت نتایج نهایی به سختی برای اکثر کاربران این نوع تیوب ها قابل مشاهده است.

تیوب های لیزر فلزی اندازه اشعه کوچکتری را از پنجره خروجی لیزر تولید می کنند. برای برش و حکاکی با دقت بالا ، این اندازه خروجی کوچکتر تفاوت ایجاد می کند که به وضوح قابل مشاهده می باشد که در تیوب های شیشه ای اینطور نیست.

کیفیت:

در معیار کیفیت هر دو تیوب لیزر فلزی و تیوب لیزر شیشه ای یکسان می باشند به دلیل ساتع کردن اشعه لیزر هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

نتیجه گیری:

با معیار ها و پارامتر هایی که در بالا برای تیوب لیزر شیشه ای و تیوب لیزر فلزی گفته شد تصمیم بیشتر خریداران تیوب لیزر شیشه ای می باشد اما باز هم اگر در انتخاب خود تردید دارید می توانید با کارشناسان بخش فنی شرکت جهان لیزر ارتباط برقرار کنید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *