• تلفن051-36913094
  • ایمیلinfo@jahanlaser.com
  • آدرسمشهد، بلوارتوس ، نبش توس 59
  • ساعتهای آزادشنبه تا پنجشنبه: 8 صبح الی 16
تماس با ما

تفاوت لیزر CO2 و UV

تفاوت لیزر Co2 و Uv

تفاوت دستگاه برش لیزر CO2 با لیزرUV

تعریف دستگاه برش لیزر CO2:

دستگاه برش لیزر CO2  دارای لیزر گازی است که از گاز CO2 به عنوان ماده اصلی استفاده می کند. لوله تخلیه با CO2 ، هلیم ، نیتروژن ، هیدروژن و زنون و غیره پر شده است.

مزایای دستگاه برش لیزر CO2:

خطوط طیفی فراوانی وجود دارد و در کنار آن ده ها خط طیفی نزدیک به خروجی لیزر 10 میکرونی وجود دارد، پرتو خروجی دارای کیفیت نوری بالا ، انسجام خوب ، عملکرد پایدار . با قدرت نسبتاً زیاد و بازده تبدیل انرژی نسبتاً بالا ، بازده تبدیل انرژی می تواند به 30 تا 40 درصد برسد که این میزان بالاتر از گازهای معمولی میباشد.

هدف استفاده از دستگاه برش لیزر :CO2

دستگاه برش لیزر CO2 عمدتا برای برش مواد غیر فلزی مانند پارچه ، شلوار جین استفاده شده همچنین چرم ، پلاستیک ، اکریلیک ، چوب و سایر موارد نیز می توانند از دستگاه برش لیزر CO2 استفاده کنند. اگر قدرت دستگاه زیاد باشد ، دستگاه برش لیزر CO2 می تواند فلز را برش دهد. اما دقت در این دستگاه برش برش فلزات به طور کلی خیلی زیاد نیست و نمی تواند خیلی مواد ضخیم باشد.

لیزر Uv

تعریف لیزر UV:

دستگاه برش لیزر UV یک سیستم برش با استفاده از لیزر ماورا بنفش  که از ویژگی های نور ماور بنفش استفاده می کند و دارای دقت بالاتر و اثر برش بهتری نسبت به دستگاه برش سنتی با طول موج بلند است، استفاده از منابع لیزر پرانرژی و کنترل دقیق پرتو لیزر می تواند سرعت پردازش را افزایش داده و به نتایج دقیق تری از برشکاری و یا حکاکی برسد.

 

مزایای لیزر UV:

لیزرهای ماورا بنفش با عملکرد بالا دارای طول موج کوتاه ، کیفیت پرتو بالا و قدرت پیک بالا هستند. برای اطمینان از دقت پردازش ، ضخامت متفاوت ، مواد مختلف ، گرافیک های مختلف می توانید اندازه نقطه متمرکز را کاهش دهید.

اصل کار لیزر UV:

به جز لیزرهای الکترونی آزاد ، اصول اساسی کار در لیزرهای مختلف یکسان است. شرط ضروری برای تولید نور لیزر این است که عدد یون معکوس شود یا سود بیشتر از اتلاف باشد ، بنابراین اجزای ضروری دستگاه منبع تحریک (یا پمپاژ) و محیط کار با سطح انرژی قابل متغیر است روش های تحریک لیزر شامل تحریک نوری ، تحریک الکتریکی ، تحریک شیمیایی و تحریک انرژی هسته ای است.

هدف قابل استفاده از دستگاه برش لیزر UV:

لیزر UV مخصوصاً برای برش و علامت گذاری صفحه سخت ، صفحه مفصل نرم و سخت ، صفحه نرم و لوازم جانبی آن مناسب است.

نتیجه گیری:

تفاوت لیزر CO2 و UV در بالا گفته شد این بستگی به شما دارد که چه نوع لیزری را برای کار خود انتخاب کنید اگر هنوز در انتخاب این دو مردد هستید می توانید با کارشناسان شرکت جهان لیزر از طریق پشتیبانی سایت ارتباط برقرار کرده و سوال های خود را در این رابطه مطرح کنید.

تفاوت لیزر CO2 و UV

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.