دستگاه حکاکی لیزر فایبر
مورد استفاده

مورد استفاده این دستگاه چیست؟

دستگاه لیزر حکاکی فایبر در محیطی با دمای معمول و بدون رطوبت مناسب برای حکاکی های ریز همانند مارک زنی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه حکاکی لیزر فایبر نوعی از دستگاه های برش صنعتی است که از نور لیزر برای حکاکی سطوح یا همان مارکینگ استفاده می‌کند. در دستگاه مارکینگ فایبر برخلاف سایر دستگاه‌های لیزری از فیبر (فیبر نوری ) برای بالا بردن دقت دستگاه استفاده می‌شود .

دستگاه حکاکی لیزر فایبر جهان لیز به دلیل بهره مندی از هد (head) با سرعت بالا در اسکن ، توانایی حکاکی بر روی فلزات و غیرفلزات از جمله پارچه و چوب را داراست . این دستگاه مارکینگ با توان های متفاوتی عرضه شده است.

انواع

دستگاه مارکینگ فایبر در انواع مختلفی ساخته می‌شوند که هر کدام از آنها در بخش متفاوتی از صنایع کاربرد دارد . به‌ طور مثال دستگاه‌های فایبر با سایز کوچک در پزشکی، قطعات خودرو، ساخت قطعات ساعت، همچنین ابزارهای فلزی ، پلاستیکی و محصولات صنعتی به کار گرفته می‌شوند.

لیزر یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های است که دستگاه برش و حکاکی فایبر از آن بهره برده است.دستگاه‌های مارکینگ ازخصوصیات تنظیم‌ شوندگی لیزر نهایت بهره را می‌برند و به عنوان یک نور قابل انعطاف از آن استفاده می‌کنند. به همین دلیل کاربرد دستگاه‌های لیزر در صنعت تبلیغات نیز بسیار مهم شده است.

قابلیت ها

لازم به ذکر است این دستگاه با قابلیت حک (مارک زنی) بر روی انواع اجسام فلزی و غیر فلزی می تواند انواع نماد (لوگو) ، شماره سریال ، بارکد و … را حک نماید .همچین این دستگاه در صنایع طلا و جواهرسازی ، ساخت قطعات خودرو ، قطعات کامپیوتری ، صنایع ساختمانی ، صنعت تبلیعات ، تجهیزات پزشکی و بسیاری از شاخه های صنایع مختلف کاربرد دارد.

دستگاه فایبر

استفاده از دستگاه مارکینگ فایبر به دلیل توانایی خوبی که در مارکینگ و حکاکی سطوح از خود نشان داده است ( و این مورد باعث شده است که استفاده از این دستگاه هرروز نسبت به قبل بیشتر شود ) مزایای زیادی دارد ، از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

• ماندگاری بالای دستگاه :

به دلیل فعالیت مکانیکی کمتری که نسبت به رقبای دیگر خود دارد که در نتیجه باعث می‌شود که قطعات خرابی کمتری داشته باشند و طول عمر دستگاه نیز افزایش یابد .

• دقت بالا :

به دلیل استفاده از فیبرهای نوری در این نوع دستگاه ها اشعه لیزر دستگاه فایبر نسبت به دیگر دستگاه‌های لیزری قطر کمتری دارد که باعث می شود بتواند طرح های با جزئیات دقیق تری را پیاده سازی کند .

• قابلیت کار بر روی انواع متریال :

دستگاه فایبر قابلیت کار بر روی انواع فلزی و سایر متریال های غیر فلزی را دارد ، که این ویژگی باعث می‌شود حوزه عملکردی این دستگاه بسیار وسیع باشد. به عنوان مثال حساسیت بالای این دستگاه امکان استفاده از آن در صنایعی مانند هوافضا و صنایع هایتک را فراهم کرده است.

• سرعت بالای دستگاه در حکاکی :

می توان سرعت دستگاه های مارکینگ را با توجه به نوع متریال مورد استفاده تنظیم کرد و آنرا بسیار بالا برد.

• قابل انعطاف بودن شدت اشعه لیزر :

اشعه لیزر در دستگاه فایبر (حکاکی) به راحتی قابل تنظیم است و این ویژگی به این معنی است که برای مواد مختلف می‌توان از قدرت اشعه لیزر با شدت های متفاوتی استفاده کرد.

• عدم نیاز به خنک‌کننده :

دستگاه لیزر فایبر داغ نمی ‌کند و مسلما نیازی به چیلر خنک‌کننده نیز ندارد. عدم نیاز به خنک کننده باعث می‌شود که انرژی کمتری توسط دستگاه فایبر مصرف شود و صرفه‌جویی در مصرف انرژی در این دستگاه نمره قابل قبولی بگیرد.

لطفا این مطالب را اشتراک گذاری نمایید

خرید انواع دستگاه فایبر

مطالب این صفحه بروزرسانی می شود

مطالب این صفحه به صورت دائمی به روز رسانی می شود ، با عضویت در خبرنامه و دنبال کردن شبکه های اجتماعی جهان لیزر از آخرین مطالب و محصولات مطلع شوید .