• تلفن051-36913094
  • ایمیلinfo@jahanlaser.com
  • آدرسمشهد، بلوارتوس ، نبش توس 59
  • ساعتهای آزادشنبه تا پنجشنبه: 8 صبح الی 16
تماس با ما

نکات مهم در خرید دستگاه لیزر

Buyer-Laser-Cutting

چند نکته مهم در خرید دستگاه برش لیزر

اکنون تعداد زیادی از دستگاه های برش لیزر برای کاربران این صنعت در بازار موجود است ، اما چگونه می توانید از سردرگمی در بین این همه محصول بهترین را انتخاب کنید.

کسانی که به دنبال خرید دستگاه لیزر هستند قبل از خرید با چنین سوالاتی مواجه میشوند که چه منبع لیزری را باید انتخاب کنم ؟ چه نیرو ، چه موادی را می خواهم برش دهم؟ بسیاری از سوالات و بسیاری از راهنمایی های قبل از خرید را ما در این مقاله برای شما نوشته ایم؛ به شما ایده می دهیم که باید به دنبال چه دستگاه برش لیزری باشید و امیدواریم که بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود.

در اینجا چند نکته اساسی برای خرید دستگاه برش لیزر برای شما آورده ایم:

1- اطمینان حاصل کنید که فضای لازم را برای دستگاه دارید ، اغلب ابعاد دستگاه های برش لیزر اندازه های از قبل تعیین شده دارند ، به طور مثال یک اتاق 4*3 برای یک دستگاه برش لیزر مدل 130 در 90  کافی میباشد به نحوی که دستگاه لیزر از دیوار ها سی سانتی متر فاصله داشته باشد این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که حتما فضای ورودی اتاق برای بردن داخل دستگاه کافی باشد.

2-قطعاتی که با آن سروکار دارید:

حتما تصور درستی از اندازه قطعات مورد نظر که میخواهید برش دهید را داشته باشید . در دستگاه های برش تولید شده شرکت جهان لیزر ، همه دستگاه ها ماژولار هستند یعنی در صورت نیاز ، می توانید قدرت لیزر را ارتقا افزایش دهید (در حد معقول) ، اما نمی توانید اندازه میز برش را تغییر دهید ، همچنین لازم است تعداد قطعاتی را که می خواهید برش دهید ، را در نظر بگیرید. اگر می خواهید هزاران قطعه کوچک را برش دهید ، داشتن یک میز برش بزرگتر اغلب کارآمدتر است تا بتوانید برش های بیشتری را انجام دهید همچنین در سرعت کار تاثیر بسزایی دارد.

3-شرکت تولید کننده دستگاه:

شرکت تولید کننده ای  را انتخاب کنید که بتواند دستگاه را پشتیبانی و سرویس کند. این یکی از موارد بسیار مهم است. دیدن دستگاه و یا قطعات کم هزینه در اینترنت و یا جاهای دیگر بسیار وسوسه انگیز است ،اما وقتی این وسایل به مشکل میخورد و هیچ پشتیبانی شرکتی که از آن خرید را انجام داده اید ندهد این باعث هزینه و وقت زیادی خواهد شد. دستگاه های برش لیزر ماشین های نسبتاً پیچیده ای هستند و موارد مختلف زیادی برای نگهداری از دستگاه برش لیزر وجود دارد . داشتن تیم پشتیبانی قوی شرکت تولید کننده میتواند خیال شما را از بابت دستگاهتان برطرف کند.

4- چه موادی هایی را می توانید با کدام دستگاه های برش لیزر برش دهید؟

دستگاه های لیزر دو نوع اصلی دارد: CO2 و Fiber. فرق این دو دستگاه به چگونگی نحوه تولید اشعه لیزر بستگی دارد. دستگاه های لیزر CO2 جریان الکتریکی را از طریق مخلوط گاز (CO2 ، هلیم و نیتروژن) عبور می دهند در حالی که دستگاه های لیزر فیبر با استفاده از دیودهای LED اشعه تولید می کنند اما یک نکته بسیار مهم این است که دستگاه های لیزر CO2 برای مواد غیر فلزی مناسب هستند و دستگاه های لیزر فیبر برای کاربردهای فلزی مناسب ترند ، در نتیجه اگر به دنبال برش فلزات هستید ، باید دستگاه برش Fiber و اگر برش غیر فلزات انجام می دهید دستگاه برش لیزر Co2 برای کار شما بسیار مناسب هستند.

5- دستگاهی با چه توان لیزری را بخریم ؟

قدرت لیزر بستگی به ضخامت مواد دارد هرچه موادی که میخواهیم برش دهیم ضخیم تر باشند به صدرت برش بیشتری نیاز خواهیم داشت ، نکته بسیار مهم این است که دستگاه های برش لیزر با توان بالا می توانند مواد با ضخامت کمتر را سریع تر برش داده که این باعث افزایش سرعت در حین کار شده و راندمان تولید را بالا میبرد ، دستگاه های لیزر با توان بالا هزینه بیشتری در بر دارند و مواد مصرفی در این دستگاه ها نیز گران تر هستند بنابراین لازم است حتما در این زمینه با یک متخصص مشورت داشته باشید تا اطمینان پیدا کنید دستگاه برش لیزر را بهینه تنظیم کرده اید.

 

برش لیزری یک فناوری بسیار عالی و متنوع است ، که به هیچ ابزاری نیاز ندارد و می تواند طیف گسترده ای از مواد را برش دهد. ، با این وجود دستگاه برش لیزر یک ماشین پیچیده است و برای راه اندازی به آموزش صحیح احتیاج دارد ، به خصوص اگر تازه وارد این کار شده اید. پشتیبانی مناسب و خدمات پس از فروش کمک زیادی به شما خواهند کرد.

 

پشتیبانی:

در صورت هرگونه سوال ، قیمت و یا خرید دستگاه و قطعات میتوانید با کارشناسان فروش شرکت جهان لیزر تماس بگیرید یا از طریق پشتیبانی سایت با کارشناسان در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *