• تلفن051-36913094
  • ایمیلinfo@jahanlaser.com
  • آدرسمشهد، بلوارتوس ، نبش توس 59
  • ساعتهای آزادشنبه تا پنجشنبه: 8 صبح الی 16
تماس با ما

دستگاه برش لیزر

انواع دستگاه برش لیزر غیرفلزات

 

نکات بسیار مهم در رابطه با خرید دستگاه برش لیزر غیرفلزات؟

قبل از این که وارد این حرفه شوید و اقدام به خرید دستگاه برش لیزر نمایید بهتر است کمی با دستگاه لیزر و کارکرد آن معایب احتمالی و هزینه های آن آشنا شوید. دستگاه برش لیزر امروزه برای مصارف متنوعی مورد استفاده قرار میگیرد برش پارچه ، MDF و حکاکی و مشاغل گوناگون دیگر که برای مصارفشان از برش لیزر استفاده میکنند.

برای یک دستگاه برش لیزر چه مقدار فضا مورد نیاز است؟

یک اتاق 4*3 (برای یک دستگاه 130 در 90) به نحوی که دستگاه لیزر از دیوار ها سی سانتی متر فاصله داشته باشد.

حتما به درب ورودی اتاق توجه نمائید دستگاه های ساخت جهان لیزر با توجه به اینک  قابلیت بازشدن دارند از حداقل درب 80 سانتی متر عبور میکنند.

مسائله تهویه بسیار مهم است می توان از دودکش بخاری جهت تهویه استفاده کرد به شرط آن که اگر در طبقه همکف هستید دودکش بخاری در بقیه طبقات مشترک نباشد.

ترجیحا اتاق های اطراف اتاق لیزر مسکونی نباشد زیرا با توجه به کارکردن فن ممکن است مزاحمت برای استراحت افراد دیگر داشته باشد.

چه مقدار دستگاه برش لیزر برق مصرف میکند؟

دستگاه لیزر حدودا 7 تا 8 آمپر برق مصرف میکنند که برق تک فاز شهری برای آن کافی است.

برای محافظت بیشتر از دستگاه میتوان از دستگاه استابیلایزر(یکسان کننده نوسان برق ) استفاده کرد.

برای صرفه جویی شما میتوانید برق دستگاه را به استابیلایزر وصل کنید و پمپ مکنده و دمنده را از برق شهر به صورت مستقیم وصل کنید.(به این شکل شما به استیبلایزر با توان کم تری نباز دارید که در نتیجه قیمت آن پایین تر است.)

خرابی دستگاه برش لیزر ؟

مهمترین قطعه ای که در دستگاه برش لیزر ممکن است خراب شود و هزینه بالایی دارد تیوب است که با رعایت  اصول ایمنی میتوان تا حد امکان از آسیب دیدن آن جلوگیری نمود.

دومین قطعه ای که آسیب میبیند پاور دستگاه میباشد که معمولا ترانس  های ولتاژ  آن میسوزد که میتوان این ترانس هارا تعویض نمود.

سومین قطعه لنز است لنز دستگاه لیزر نیز پس از مدتی لایه ضد انعکاس روی آن از بین برود یا در روی آن لکه بیفتد که میتوان با نگهداری درست تا حدود زیادی از این مسئله جلوگیری کرد.

نکاتی که قبل از خرید دستگاه برش لیزر باید در نظر بگیرید:

انتخاب ماشین آلات جدید برای راه اندازی خط تولید همیشه یک کار بسیار مشکل بوده است ، به ویژه موقعی که سرمایه گذاری زیادی بخواهیم در خرید دستگاه آلات داشته باشیم. ما باید زمان بازگشت سرمایه را در نظر بگیریم و این را بدانیم که بعد از چند وقت سرمایه گذاری ما بر میگردد علاوه بر این باید بدانیم سرمایه گذاری که ما برای انتخاب ماشین آلات در نظر میگیریم آیا برای تولید ما پاسخگو هست یا خیر! آینده یک شرکت متکی به تولیدات آن است و همین امر فرایند تصمیم گیری را به چالش می کشد.

دستگاه برش لیزر یکی از پرکاربردترین و همچنین پر طرفدار ترین ماشین آلات فنی و صنعتی است که طی چند سال اخیر، به خوبی جای خود را در کارگاه ها و واحدهای کوچک و بزرگ باز کرده و توانسته است بخش مهمی از بار مسئولیت تولید و آماده سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز این صنایع را به عهده بگیرد.با توجه به این مطالب ، ما می خواهیم اطلاعات کاملی در مورد نکاتی داشته باشیم که باید قبل از خرید دستگاه برش لیزری از شرکت تولید کننده به خاطر بسپارید.

شرکت تولید کننده دستگاه:

شرکتی را انتخاب نمائید که دارای تحقیق و توسعه داخلی است ، توانایی نوآوری در محصولات جدید و ارائه بهترین تکنولوژی متناسب با تقاضای مشتری را دارد. اگر قصد خرید دستگاه برش لیزری جدید را دارید ، قدم اول شما برای بررسی باید شرکت تولید کننده دستگاه باشد و همین طور درباره سابقه آن شرکت تحقیقی داشته باشید چون سابقه شرکت نشان دهنده توانایی کلی شرکت در تولید دستگاههای برش لیزری است.

ماهیت کار:

مهمترین معیار این است که چه نوع کارهایی توسط دستگاه برش لیزر انجام می شود. این به ماهیت کار شما بستگی دارد. هنگامی که ماهیت کار مشخص شد ، شما می توانید یک دستگاه را انتخاب کنید در این مرحله ما درک درستی از نیازهای خودمان را خواهیم داشت. این خریدار را قادر می سازد که دستگاه مناسب برای تولید خود را انتخاب کند.

ظرفیت تولید:

عامل حیاتی دیگری که در تصمیم گیری برای خرید دستگاه برش لیزر نقش اساسی دارد ، مواردی چون ظرفیت تولید شما یعنی چه مقدار دستگاه برش لیزر میتواند تولید داشته باشد و اینک چه متریالی میخواهید برش دهید است. این موارد مهمی است که باید همیشه در هنگام خرید دستگاه در ذهن داشته باشید ، مثال: اگر تعداد تولید شما کم میباشد بهتراست از دستگاهی با ابعاد و توان کمتر استفاده کنید.

بودجه:

اگر تازه کار هستید و جدیدا وارد این حرفه شده اید باید توجه داشته باشید که قیمت دستگاه برش لیزر توسط عوامل مختلفی تعیین می شود که البته نظر و برآورد و گاهی سلیقه ی تولید کنندگان ، واردکنندگان و فروشندگان در این زمینه تاثیرگذاری غیر قابل چشم پوشی دارد. در نتیجه برای خرید دستگاه برش لیزر با قیمت مناسب، می بایست به پیشینه و اعتبار و همچنین رزومه ی کاری شرکت فروشنده توجه نمود.

انواع برش لیزر:

دستگاههای برش لیزر به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

دستگاه لیزر مخصوص برش و حکاکی بر روی غیر فلزات

دستگاه لیزر برای برش بر روی فلزات و  غیر فلزات

دستگاه برش فایبر مخصوص فلزات و غیرفلزات

دستگاههای برش لیزر در صنایع مختلف کاربرد دارد. صنایع فلزی، صنایع تبلیغات، صنایع چوب، صنایع پارچه و چرم و الکترونیک… برش و حکاکی با دستگاه لیزر دارای سرعت و دقت بسیار بالایی میباشد و استفاده از این دستگاه باعث می شود کارها خیلی بهتر و با کیفیت تراز زمانی که دستی انجام می گرفت، انجام شود.

 ساختار ماشین:

شاید یکی از مهمترین عوامل در انتخاب دستگاه برش لیزر ساختار آن باشد. قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد دستگاه مورد نظرخود تحقیق و اطمینان حاصل کنید که چه متریال و فرایندهایی در تولید ساختار دستگاه مورد استفاده قرار گرفته است. به طور مثال ساختار مستحکم و توانایی کلی ماشین نکته بسیار مهمی است.

پشتیبانی خدمات:

آزمایش واقعی دستگاه برش لیزر پس از شروع کارکردن آن دستگاه آغاز می شود خوب است که قبل از خرید بدانیم خدمات پس از فروش شرکتی که دستگاه را از آن خریداری کرده ایم چگونه است؟ چگونه نسبت به رفع مشکل اقدام میکند؟ توانایی فنی آن ها در چه سطحی است؟