• تلفن051-36913094
  • ایمیلinfo@jahanlaser.com
  • آدرسمشهد، بلوارتوس ، نبش توس 59
  • ساعتهای آزادشنبه تا پنجشنبه: 8 صبح الی 16
تماس با ما

استفاده از دستگاه لیزر در صنعت کفش

کاربرد دستگاه لیزر در صنعت کفش

کاربرد دستگاه لیزر در تولید صنعت کفش

کفش چیزهایی است که ما در طول زندگی خود می پوشیم ، درست مثل لباس ، وسایل ضروری. آیا تا به حال فکر کرده اید که اگر در بیرون از منزل کفش نپوشید رهگذران در مورد شما چه فکر میکنند؟ کفش نه تنها از پاهای ما محافظت می کند ، بلکه اطمینان خاطر به عمل می آورد که در موقع پیاده روی و قدم زدن پای ما صدمه نخواهد دید.

 

کفش نه تنها برای محافظت از پای ما بلکه به عنوان نوعی تزیین و نشان دادن سلیقه شما تبدیل شده است ، سبک های رایج کفش ها عبارتند از: کفش طبی ، کفش ورزشی ، صندل ، چکمه ، کفش پاشنه بلند و غیره.

 

با بهبود استانداردهای زندگی نیاز کفش ها نیز بیشتر و بیشتر می شود بنابراین ما به حرفه ای و زیبا بودن کفش خود اهمیت می دهیم در گذشته کفش سازی سنتی نیاز به استفاده از ماشین آلات و ابزار هیدرولیک بزرگ برای برش کفش به عنوان قطعه داشت این روش مقدار زیادی قالب مصرف می کرد.

کارخانه ها و تولید کنندگانی که از روش های سنتی استفاده میکنند معمولاً فقط کفش های یک سایز با اندازه بزرگ تولید می کنند اما با دستگاه برش لیزر می توان مواد لازم برای تولید کفش را برای هر سایز یکی پس از دیگری برش دهیم تمام کارها به صورت دیجیتالی انجام می شود نیازی به قالب نیست با انعطاف پذیری قوی و سرعت بالا در این روش شاهد توسعه صنعت کفش خواهیم بود.

صنعت کفش سنتی

به طور سنتی صنعت چرم مبتنی بر صنعتگری و کارایی دستی در تولید کیف کفش ، چمدان ، چکمه ، کیف دستی و انواع کفش دیگر بوده است.

اما اکنون تغییرات بزرگی در محاسبات ایجاد شده است! معرفی لیزر در این زمینه مزایای بسیاری به همراه آورده است که مکمل صنعت صنایع دستی بوده و محصولی با کیفیت بالا را قادر به تولید است فناوری لیزر بسیار مقرون به صرفه و کم مصرف است که باعث اجرای پروژه های بسیار پیچیده با سهولت نسبی می شود میزان انرژی مصرفی برای تولید محصول با لیزر نیز بسیار کم است.

بنابراین فناوری جدید به جای تداخل با روشهای کارکرد ثابت در صنعت کفش چرمی تمام روشهای تولید سنتی را تکمیل می کند به عبارت دیگر دستگاههای لیزری هوشمندانه در پیشرفت طرحها و آثاری که قبلاً بدست نیامده اند سهم قابل توجهی خواهند داشت.

چگونه فن آوری لیزر حمایت میکند از کارگرانی که در این صنعت مشغول کار هستند:

امروزه نقشه های لیزری برای هر شرکتی در دسترس است، استفاده از فناوری برش لیزری در صنعت چرم شرکتهای کوچکتر و کارمندان آنها را قادر به رقابت برابر با شرکتهای تولیدی با سرمایه های بزرگ و بودجه عملیاتی بزرگ کرده است با تجهیزات و روشهایی که مدتهاست برای شرکتهای بزرگ و شرکتهای صنعتی درنظر گرفته شده است.

به لطف حکاکی و برش با بالاترین کیفیت با استفاده از فناوری لیزر شرکت ها از تأخیرهای کوتاهتری بین ایده پردازی و اجرای کار برخوردار می شوند این به نوبه خود نمونه سازی کارآمد محصولات و تولید انواع مقرون به صرفه را برای ورود سریعتر به بازار امکان پذیر می کند.

به طور کلی فناوری لیزر به تولیدکنندگان کفش آزادی و فرم نامحدود می بخشد و به روشهای غیرمعمول مورد استفاده قرار می گیرد با انطباق گسترده تر ابزارها و تکنیک های مبتنی بر لیزر آینده می تواند روش های کاری بسیار کارآمد و طراحی های فردی را به ارمغان آورد.

کاربرد دستگاه لیزر در صنعت کفش

آینده لیزر در صنعت کفش

امروزه فرآیندهای استفاده از نقشه های لیزری برای تولید کفش به قطعات سخت تر کفش محدود می شود با پیشرفت بیشتر و فن آوری های پیشرفته تر لیزرهای صنعتی بر همه جنبه های دیگر صنعت کفش تسلط خواهند یافت سازگاری بیشتر با فناوری در حال توسعه به معنای سیستم های ارزان قیمت قابل دسترسی است که صنعت چرم و کفش را بسیار رقابتی تر از نظر هزینه می کند.

در آینده نزدیک لیزرها باعث می شوند که صنعت چرم از اشکال تولید وابسته به واحد به سمت فرآیندهای وابسته به ماشین خودکار حرکت کند.

این امر به جلوگیری و به حداقل رساندن عنصر انسانی کمک می کند که بعضی اوقات کنترل آن بسیار دشوار است فن آوری لیزر از همه لحاظ قابل انعطاف و همه کاره است البته به تکرار طرح اصلی در انواع مختلف منجر می شود دستگاه های لیزری نیز به دلیل نیازهای زبردستی بالا در کارهایی که تاکنون به صورت دستی انجام شده است اجرا می شوند.

 

اقتصادی بودن استفاده از لیزر در صنعت کفش

نقشه های لیزری حرفه ای به همراه لیزرهای قوی تر برش چرم را تمیز و واضح تر برای محصولات نهایی فراهم می کند صنعت اتوماتیک لیزر محور مقیاس اقتصادی را ارائه می دهد که منجر به تولید مداوم و با کیفیت بالا حتی در کوچکترین واحدهای تولیدی می شود با حداقل خطا استاندارد سازی محصول و عملکرد مناسب در سیستم های خودکار امری عادی است.

 

نتیجه گیری

در این مقاله هم به یکی از کاربرد های دیگر دستگاه برش لیزر غیرفلزات پرداختیم بهترنی نتیجه ای که می شود از این مقاله گرفت این است که استفاده از دستگاه لیزر بسیار مقرون بصرفه و کاربردی و آسانتر از روش های سنتی می باشد و این مسئله باز هم به اختیار شما است که کدام روش را انتخاب نمائید.

2 نظر برای “استفاده از دستگاه لیزر در صنعت کفش

  1. بسیار هم عالی ممنون هستیم از اینک کارکردن در این صنعت با دستگاه برش لیزر رو معرفی نمودید.

  2. سلام
    باتجربه شخصی چند ساله در برش لیزر در صنعت کفش میگم با استفاده از این دستگاه در مدت زمان فقط شش ماه در تولیدی که فقط روزی 15 سری کار کفش تولید میکنه علاوه بر تمیزی کار به قیمت خرید دستگاه صرفه جویی در کار میشه
    فقط نگرانی اموزش و نحوه کارکردن بادستگاه بوده که خداشکر ما با تیم متخصص جهان لیزر این مشکل رو در همدان حل کردیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.