• تلفن051-36913094
  • ایمیلinfo@jahanlaser.com
  • آدرسمشهد، بلوارتوس ، نبش توس 59
  • ساعتهای آزادشنبه تا پنجشنبه: 8 صبح الی 16
تماس با ما

عینک ایمنی لیزر

عینک ایمنی لیزر

عینک ایمنی لیزر

عینک ایمنی لیزر جهت محافظت چشم اپراتوردر هنگام کار با دستگاه برش لیزر می باشد در این مقاله به طور مفصل اقدامات ایمنی و آسیب هایی که در حین انجام کار با لیزر پیش خواهد آمد را بررسی میکنیم.

جلوگیری از آسیب دیدگی چشم

در مواقعی که چشم شما شروع میکند به پلک زدن ، ممکن است آسیب اشعه لیزر به چشم از قبل رخ داده باشد ، قرار گرفتن در معرض لیزر بدون محافظت می تواند منجر به ایجاد آب مروارید یا حتی سوختگی قرنیه شود که منجر به کاهش بینایی می شود ، اگر با دستگاه لیزر یا اطراف آن کار می کنید ، درک عواقب قرارگرفتن درمعرض تابش لیزر بسیار مهم است. ما تصمیم گرفته ایم در این رابطه مقاله ای در مورد پرتوهای لیزر و اقدامات احتیاطی ایمنی که هنگام کار در اطراف آنها باید انجام دهید تهیه کنیم..

قرار گرفتن در معرض پرتو لیزر

علاوه بر قرار گرفتن مستقیم در معرض پرتوی لیزر ، چندین نوع دیگر از قرار گرفتن در معرض پرتوی لیزر غیرمستقیم نیز وجود دارد، قرار گرفتن در معرض پرتوی داخلی هنگامی رخ می دهد که چشم یا پوست مستقیماً در معرض پرتوی لیزر یا بخشی از آن قرار گیرد، همچنین مهم است که مراقب بازتاب های خاص باشید ، این زمانی است که پرتوی لیزر مانند سطوح از آینه منعکس می شود. بازتاب سطح آینه تخت می تواند به اندازه قرار گرفتن در معرض پرتوی لیزر مستقیم مضر باشد، سطوح آینه خمیده شدت پرتو را کاهش می دهد ، اما منطقه بیشتری برای قرار گرفتن در معرض تابش اشعه لیزر وجود دارد، بازتاب های منتشر شده با سطوحی اتفاق می افتد که پرتو را در جهات مختلف منعکس می کند، از آنجا که پرتو در جهات زیادی منعکس می شود ، این قرار گرفتن در معرض همان قدرت و انرژی یک پرتو مستقیم را ندارد، لازم به یادآوری است که بازتابهای منتشر هنوز مضر هستند.

محافظت از چشمان شما

بزرگترین خطر در کار با لیزر این است که هر یک از این نوع پرتو ها بدون محافظت وارد چشم شود. در بدن انسان ، چشم بیشترین حساسیت را به نور دارد. هنگامی که چشم در معرض پرتوی لیزر قرار می گیرد ، عدسی موجود در چشم پرتو را به یک نقطه کوچک متمرکز می کند. این در واقع می تواند شبکیه چشم را بسوزاند. در طول موج های مختلف ، لیزرها باعث انواع مختلفی از آسیب دیدگی چشم می شوند. قرار گرفتن در معرض تابش لیزر با طول موج های کمتر از 400 نانومتر و بیشتر از 1400 نانومتر منجر به آب مروارید ، آسیب دیدگی و سوختگی شبکیه چشم شود. زیرا چشم این میزان از تماس را از طریق قرنیه و عدسی جذب می کند. بیشترین آسیب رساندن طول موج ها بین 400 تا 1400 نانومتر است که منجر به گرم شدن شبکیه می شود و می تواند باعث سوختگی شبکیه شود. تصویر زیر نشان می دهد کدام قسمت های چشم در طول موج های مختلف اشعه لیزر را جذب می کنند.

نکته:عینک های ایمنی لیزر دارای لنزهایی هستند که طول موج های خاص نور را با قدرت های خاص (تراکم نوری) جذب ، ضعیف یا منعکس می کنند. این باعث می شود گیرنده های نوری حساس چشم در اثر اشعه لیزر مستقیم یا پراکنده آسیب نبینند یا از بین بروند..

"<yoastmark

محافظت تعیین شده و مناسب

خوشبختانه استفاده از عینک ایمنی لیزری می توانید از چشم در برابر خطرات لیزر محافظت کنید. عینک ایمنی لیزر برای دامنه های مختلف طول موج و برای انواع خاصی از لیزر موجود است. توصیه می شود از کلاس لیزری که با آن کار می کنید و همچنین از طول موج مناسب اطمینان حاصل کنید تا از بهترین محافظت ممکن برخوردار باشید.

لنزهای عینک محافظ ایمنی لیزر را اغلب فیلترهای لیزری می نامند زیرا نور را فیلتر می کنند ، صرف اینکه پرتوی لیزر قابل مشاهده نیست ، به این معنی نیست که قادر به آسیب رساندن یا از بین بردن پوست یا چشم نیست. بسیاری از فیلترهای ایمنی لیزر از اشعه نامرئی لیزر محافظت می کنند.

نکته : ما نمی توانیم به اندازه کافی تأکید کنیم که محافظت از چشم و خود در برابر اثرات مضر اشعه لیزر مهم است. به یاد داشته باشید ، صدمه ای که در اثر تابش اشعه لیزر به چشم وارد می شود ، می تواند دائمی باشد!

پس برای سلامتی چشم خود در برابر آسیب های احتمالی حتما از عینک ایمنی لیزر استفاده نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.