• تلفن051-36913094
  • ایمیلinfo@jahanlaser.com
  • آدرسمشهد، بلوارتوس ، نبش توس 59
  • ساعتهای آزادشنبه تا پنجشنبه: 8 صبح الی 16
تماس با ما

نکات نگهداری از تیوب لیزر

نکات تیوب لیزر

نکات قبل از خرید و نگهداری از تیوب لیزر:

دستگاه های برش لیزر به طور گسترده ای در حال تبدیل شدن به یکی از اجزای حیاتی درکارگاه ها و کارخانه هستند، یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای معرفی فناوری لیزر به بازار ، استفاده از دستگاه های برش لیزر Co2 میباشد.
تیوب های لیزر CO2 شیشه ای مورد استفاده در این دستگاه ها در مقایسه با سایر منابع لیزر نسبتاً ارزان هستند و به طور معمول دارای ضمانت 3 تا 12 ماهه میباشند. این نکات نگهداری از تیوب لیزر به شما کمک می کند تا عمر تیوب لیزر دستگاه خود را افزایش داده و بتوانید در هزینه های دستگاه صرفه جویی بکنید.

1- بررسی کنید که چه تیوب لیزری در دستگاه شما نصب شده است:

اگر دستگاه لیزر جدیدی خریداری می کنید ، از قسمت جلو دستگاه متوجه می شویدکه چه تیوب لیزری بر روی این دستگاه نصب شده است ، زیرا کیفیت در برند های مختلف بسیار متفاوت است. همچنین برخی از فروشندگان بی وجدان در بازار وجود دارند که تیوب های معیوب را دوباره تعمیر میکنند و آنها را به عنوان تیوب نوع می فروشند. تیوب لیزر EFR و تیوب لیزر RECI مارک های شناخته شده بین المللی هستند که به کیفیت خوب معروف هستند. خرید یک تیوب خوب از همان ابتدای کار شانس شما را برای یک عمر طولانی مدت دستگاه افزایش می دهد.

2 – توان تولیدی تیوب را بررسی کنید:

برخی از تامین کنندگان تیوب ها را با حد اکثر قدرت نیاز وارد بازار نمیکنند ، به این معنی که شما فکر می کنید یک تیوب 50 وات خریداری کرده اید اما در واقع این تیوب 40 وات است. یک راهنمای آسان سریع برای اینک تشخیص دهید که تیوب خریداری شده چند وات است در نظر گرفتن اندازه طول تیوب می باشد. به عنوان مثال. اگر یک تیوب 50 وات به شما فروخته می شود و طول آن فقط 800 میلی متر است ، تیوبی با توان 40 وات خریداری کرده اید. و امکان این وجود دارد که شما با کمبود توان تیوب مواجه شوید در پایین اندازه تیوب و توان آن را برای شما نوشته ایم لطفا به این نکات دقت کنید:

نوع تیوباندازه(میلی متر)
تیوب لیزر 40 وات800 * 55
تیوب لیزر 50 وات1000 * 55
تیوب لیزر 60 وات1200 * 55
تیوب لیزر 80 وات1200 * 80
تیوب لیزر 100 وات1400 * 55

3 – تأمین کننده ای پیدا کنید که بتوانید به آن اعتماد کنید:

اگر به دنبال تعویض تیوب هستید مطمئن شوید که یک مارک با کیفیت را از یک تامین کننده مطمئن خریداری میکنید. چون اگر تیوب خریداری شده شما خراب شود و تأمین کننده شما پاسخی در قبال آن به شما ندهد، ممکن است مجبور شوید تیوب لیزر جدید دیگری را خریداری بکنید که هزینه ای را برای شما در بردارد. حتما قبل از خرید در رابطه با شرکت و یا تامین کننده ای که از آن خرید را انجام میدهید تحقیق کافی را داشته باشید.

4 – تاریخ تولید تیوب را بررسی کنید:

تاریخ ساخت تیوب را روی برچسب محصول بررسی کنید ، باید تا آنجا که ممکن است به تاریخی که دارید محصول را خریداری میکنید نزدیک باشد ، این تاریخ نباید بیشتر از 4 یا 5 ماه باشد.

5- جریان تیوب را زیاد بالا نبرید:

برای داشتن عمر مفید تیوب به توصیه های سازنده محصول را در رابطه با جریان تیوب عمل کنید به طور مثال: برای تیوب لیزر رسی 100 وات (w4) حداکثر جریان توصیه شده 30mA میباشد.

6- تیوب لیزر ، لنز و آینه های دستگاه را تمیز نگه دارید:

تمیزی بودن آینه و لنز دستگاه برش لیزر در طول عمر تیوب لیزر کمک می کند، شما به طور معمول از طریق آینه ها و لنزدستگاه خود وقتی کثیف هستند بین 9 تا 13 درصد از قدرت لیزر خود را از دست می دهید، این می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد ، از دست دادن قدرت در موقع کار به این معنی است که شما باید سرعت کار را کاهش دهید یا قدرت تیوب لیزر را افزایش دهید. در حالت تیوب لیزر بیشتر از حد معمول کار می کند و باعث کوتاه شدن عمر آن می شود.

7 –تیوب لیزر Co2 را بدون خنک کننده استفاده نکنید:

هرگز تیوب لیزر CO2 شیشه ای را بدون خنک کننده استفاده نکنید. گرم شدن بیش از حد عملکرد دستگاه برش لیزر راکاهش می دهد و می تواند باعث آسیب جدی و شکستگی تیوب شود حتما در موقع استفاده از دستگاه از روشن بودن چیلر اطمینان حاصل کنید.

8 – تیوب دستگاه خود را به طور منظم کنترل کنید:

تمام تیوب ها عمر محدودی دارند و با گذشت زمان به تدریج آن ها ضعیف میشوند. برای خود یک کنتور برق کم هزینه بخرید و به طور منظم برق را مستقیماً از تیوب لیزر بررسی کنید. هنگامی که به حدود 65٪ از قدرت نامی رسید (درصد واقعی به برنامه و توان شما بستگی دارد) زمان آن است که برنامه ریزی برای جایگزینی را شروع کنید.

 

پشتیبانی:

در صورت هرگونه سوال ، قیمت و یا خرید تیوب لیزر میتوانید با کارشناسان فروش شرکت جهان لیزر تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *