• تلفن051-36913094
  • ایمیلinfo@jahanlaser.com
  • آدرسمشهد، بلوارتوس ، نبش توس 59
  • ساعتهای آزادشنبه تا پنجشنبه: 8 صبح الی 16
تماس با ما
Tube-laser

تیوب دستگاه لیزر

تیوب دستگاه لیزر منبع تولید لیزر در دستگاه های برش می باشد و در توان ها مختلفی در دو نوع فلزی و شیشه ای موجود می باشد. عمده تیوب های موجود در بازار ایران از نوع شیشه ای است .

تیوب لیزر چیست ؟

تیوب لیزر یکی از اجزای بسیار مهم در دستگاه های برش لیزر می باشد ، تیبوب ها دارای سه لایه می باشند که برانگیختگی گاز (افزایش انرژی) در لایه اول آن ایجاد شده و لایه دوم آن عمل خنک کنندگی لایه اول را بر عهده دارد و محفظه اصلی تیوب لیزر که همان لایه سوم می باشد .

نحوه عملکرد تیوب لیزر به این صورت است که الکترونها از یک طرف تیوب به سمت دیگر آن حرکت می کنند و در اثر برخورد با مولکول های گاز و با برانگیختن گاز ، پرتوهای فوتون خارج شده و با خروج این پرتوها از تیوب اشعه مورد استفاده قرار میگیرد، این پرتوها توسط آینه های تیوب لیزر منعکس می شود.

نکته مهم:

هنگام خرید دستگاه برش لیزر یکی از نکاتی که مورد توجه قرار میگیرد نوع تیوب لیزری است که دستگاه به عنوان منبع لیزر از آن استفاده می کند، دو گزینه اصلی که با آن روبرو خواهیم شد ، تیوب های شیشه ای و تیوب های فلزی است.

عملکرد تیوب های شیشه ای با سیستم خنک کنندگی آب سرد است .

همچنین نحوه عملکرد تیوب های فلزی با سیستم خنک کنندگی هوای سرد است.

درنهایت این تیوب های شیشه ای خنک شده با آب هستند که اغلب به دلیل هزینه کمتر ، یک گزینه مقرون به صرفه هستند. تیوب های شیشه ای خود هزینه کمتری دارند ، به علاوه لیزر آنها از طریق گاز CO2 که فرآیندی نسبتاً ارزان است کار می کنند . تیوب های شیشه ای نیز اشعه هایی با کیفیت خوب تولید می کنند که برای برش لیزری به خوبی کار می کنند.

موارد ایمنی تیوب دستگاه برش لیزر(RECI):

تیوب لیزر Reci:

این محصول اشعه لیزر را با طول موج 10600 نانومتر و  یا حتی بالاتر انتقال میدهد در صورت قرار گرفتن مستقیم یا غیر مستقیم در معرض چنین شدت نوری، چشم‌ها یا پوست شما آسیب خواهند دید. هرچند این نور قابل دیدن نمیباشد اما پرتو های آن آسیب های جبران ناپذیری به شبکیه یا قرنیه چشم وارد میکنند. بنابراین ، در طول انجام کار باید از عینک ایمنی لیزر مناسب و مجاز استفاده شود.

تیوب لیزر

شکل بالا مکان نماد های ایمنی را نشان میدهد این علائم ایمنی عمدتا شامل هشدار های ایمنی ، هشدار های خروجی لیزر و هشدار های قوی الکتریکی هستند:

تیوب لیزر Alarmتیوب لیزر Alarm
این نماد یک خطر اشعه لیزر را نشان می‌دهد. این نماد در انتهای خروجی لیزر چسبانده شده‌است.از تابش مستقیم و یا نامریی لیزر ساطع شده از این دیافراگم اجتناب کنید.

دیگر اقدامات ایمنی:

در موقعی که دستگاه لیزر در حال انجام کار است ، مستقیما به سر خروجی دستگاه لیزر نگاه نکنید.

لطفا از کتابچه راهنمای محصول برای کار با آن استفاده کنید در این صورت هیچ صدمه ای را تیوب لیزر نخواهد دید.

ویژگی های تیوب لیزر reci :

مزایای فنی:  نرخ بالای کیفیت محصول

استاندارد سازی: فرآیند تولید خودکار محصول

مزیت قدرت: قدرت در مقایسه با مشخصات مشابه مارک های دیگر 10 وات بالاتر است.

کیفیت اشعه: کیفیت اشعه تمام لوله‌های لیزری می‌تواند به بیش از ۹۵ % برسد که این نشان میدهد ثبات محصول خوب است.

گارانتی طولانی مدت :  شرکت رسی تیوب خود را تا 8 ماه از زمان تولید گارانتی میکند

بازکردن و بازرسی محصول:

این شرکت به طور خاص یک جعبه چوبی مخصوص این محصول طراحی کرده‌است تا اطمینان حاصل کند که تیوب لیزر همیشه در طول مسیر حمل و نقل محفاظت می‌شود. با این حال، به منظور جلوگیری از شرایط غیر قابل‌پیش‌بینی در طول حمل و نقل، خریدار محصول باید به دقت بررسی کند که آیا بسته به درستی قبل از باز کردن در بسته‌بندی قرار داده شده‌است، و هیچ آسیبی مانند ضرب خوردگی، ترک برداشتن، آبخوردگی در خارج جعبه وجود نداشته باشد. و همین طور پس از باز کردن بسته بندی، لطفا بررسی کنید که آیا موارد داخل بسته‌بندی با موارد واقعی سازگار است یا خیر.

نمودار نصب تیوب لیزری مدل W:

Diagram تیوب لیزر

مزایای منابع نوری: لوله تخلیه لیتوگرافیک برای فیلترینگ فضایی اخیرا توسعه‌یافته است که می‌تواند قدرت و سازگاری محصول را بهبود بخشد.

parameter تیوب لیزر

نکته : تمام قطعات بالا برای داشتن اطلاعات شما در این زمینه میباشد.

شرایط نصب تیوب لیزری reci :

لطفا نمودار دیاگرام بالا را دنبال کنید. یک پاور مناسب باید برای تیوب در نظر بگیرید ، تقریباً تمام تیوب های شیشه ای باید با استفاده از چیلر و از طریق آب خنک شوند. دلیل این خنک کنندگی این است که شیشه یک هادی حرارتی ضعیف است ، به این معنی که برای کمک به حذف گرما ، آب در گردش لازم است. بدون سیستم خنک کننده آب یک تیوب لیزر شیشه ای بیش از حد گرم می شود و از کار می افتد.

لطفاً نمودارهای بالارا قبل از نصب دستگاه مشاهده کنید. منبع تغذیه اختصاصی دستگاه باید با ورودی منبع تغذیه مطابقت داشته باشد ، تیوب و الکترود مثبت ولتاژ بالایی را حمل می کند و باید پارامترهای بالا را رعایت کنید ، در صورت عدم رعایت موارد بالا، امکان آتش سوزی ، خرابی لوله داخلی و نشت آب وجود خواهد داشت.

شرایط کاری:

تیوب توسط آب خنک میشود مایع خنک کننده تیوب لیزر آب خالص میباشد که در دمای 10 درجه  تا 50 درجه سانتی گراد و جریان 2 تا 5 لیتر در دقیقه است که آن را خنک میکند.

جریان: جریان ورودی در موقع کار کردن با تیوب باید نهایتا 28 میلی آمپر باشد. بالاترین جریان کاری تیوب لیزر باید 28 میلی آمپر و یا کمتر باشد و در مواقع کار طولانی مدت باید جریان ورودی 26 میلی آمپر و یا کمتر باشد.

 اگر جریان ورودی تیوب بر روی 24 میلی آمپر باشد میتواند عمر کاری محصول را به 8000 ساعت برساند. تمام جریان هایی که در بالا گفتیم بر اساس آمپرمتری است که اتصال پیدا کرده به سیم کاتد دستگاه و بر روی پنل دستگاههای لیزر جهان لیزر قابل مشاهده میباشد .

نکته: الکترود منفی در صورت زیاد بودن جریان در بلند مدت، زرد خواهد شد این باعث میشود که عمر تیوب کمتر شود. یکی از شروط گارانتی زرد نشدن این قطعه میباشد

لطفا یک کاور پلاستیکی اطراف الکترود تیوب لیزر قرار بدهید که مانع شود از این که گرد خاک بشیند بر روی تیوب لیزر.

هشدار ها:

سطح لنز خروجی پرتو را نمی توان با هر ابزاری مانند چوب پنبه‌ تمیز کرد، در غیر این صورت برق به طور جدی تحت‌تاثیر قرار خواهد گرفت.

1- هنگامی که لنز آلوده است، از تیوب لیزر استفاده نکنید.

2- سطح لنز را با باد تمیز کنید.

3- ‏در صورتی که نمیتوانید از باد برای تمیز کردن استفاده کنید، باید لنز را برداشته و از یک تکه پنبه با کمی الکل ایزو پروپیل برای تمیز کردن استفاده کنید.

4- ‏نیازی به الکل زیاد نیست.

5- دستگاه ‏لیزر را تا موقعی که الکل بر روی آن است استفاده نکنید.

6- هنگام تست پرتو بر روی پلکسی‌گلاس، لطفا آن را ۳۰۰ میلی متر از آینه دور نگه دارید.

ایمنی در موقع کار

عینک، وقتی که لیزر دارای اشعه نامرئی است، عینک های ایمنی لیزر (Goggles) باید استفاده شود است.

آب تیوب را باید در مواقعی که جابجایی صورت میگیرد تخلیه کنید.

خروجی تیوب لیزر باید با یک پوشش پلاستیکی ضد گرد و غبار پوشانده شود.

شرایط نگهداری تیوب باید در دمای بین ۲ تا ۴۰ درجه سانتی گراد و رطوبت بین ۱۰ تا ۶۰ درصد باشد.

دقت کنید که اسفنج و لوله تیوب لیزری را با نوار بچسبانید تا از حرکت طولی لوله تیوب لیزری در طول انجام کار جلوگیری کنید.

در صورت داشتن هر گونه سوال و یا خرید انواع تیوب دستگاه لیزر با مشاوران ما تماس بگیرید و یا با کارشناسان آنلاین فروش محصولات ما در واتس آپ ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.