• تلفن051-36913094
  • ایمیلinfo@jahanlaser.com
  • آدرسمشهد، بلوارتوس ، نبش توس 59
  • ساعتهای آزادشنبه تا پنجشنبه: 8 صبح الی 16
تماس با ما

در برش چوب کدام یک بهتر است؟

برش چوب

در برش چوب کدام یک بهتر است؟ دستگاه برش لیزری یا دستگاه برش CNC؟

وقتی نوبت به برش چوب می رسد ، بسیاری از مردم در انتخاب ابزار مناسب برش بین دستگاه برش لیزری یا دستگاه برش CNC با مشکل روبرو هستند. بسیاری از مشتریانی که در این صنعت کار میکنند در گذشته طرفداران دستگاه های برش CNC بودند ، اما بعداً همه آنها استفاده از دستگاه های برش لیزری را انتخاب کردند. بنابراین بهتر است مقایسه ای بین دستگاه برش لیزر و دستگاه cnc چوب داشته باشیم.

قبل از اینکه بتوانیم تفاوت ها را بررسی کنیم ، باید بررسی کنیم دقیقاً هر کدام از این ماشین ها چه مشخصه ای دارند. بارزترین مشخصه دستگاه برش CNC این است که از طریق تماس مستقیم فیزیکی قطع می شود، در مقابل ، یک دستگاه برش لیزر خودکار است و از طریق کنترل رایانه یک مسیر برنامه ریزی شده را دنبال می کند.

نکته: در توضیح اینکه هر دستگاه برش چه مشخصه ای دارد، به اولین تفاوت خود رسیده ایم که برش CNC از طریق اصطکاک حاصل می شود ، در حالی که برش لیزر از طریق گرما و حرارت حاصل می شود.

مطلبی که اول از همه باید بگوییم ، دستگاه برش لیزر چوب دقت برش بهتری دارد ، به طور کلی اگر بخواهیم به طور واضح تر این مطلب را بگیم ، دستگاه برش چوب CNC برای برش چوب به سر برش متکی است و خود سر برش دارای عرض بسیار زیادی است ، با این حال ، دستگاه برش لیزر چوب از لیزر CO2 به عنوان منبع لیزر استفاده می کند و قطر پرتو لیزر آن بسیار کوچک است، این باعث می شود دستگاه برش لیزر چوب در دقت برش بهتر از دستگاه برش چوب CNC باشد.

یکی از بزرگترین مزایای برش CNC این است که نسبتاً کم هزینه است ، خصوصاً در مقایسه با برش لیزری. به همین دلیل است که ماشین کاری CNC برای مدت زمان طولانی در تعدادی از صنایع مختلف بسیار محبوب بوده است. در حالی که هزینه خرید برش لیزری خود آن را به گزینه گران تری تبدیل می کند.

دستگاه برش لیزر چوب در طی فرایند برش چوب بدون تماس و یا انجام کار اضافه ای کار خود را انجام میدهد ، بنابراین نیازی به ثابت بودن چوب ندارد. برعکس ، دستگاه برش چوب CNC از سر دستگاه برش برای برش چوب استفاده می کند و این فرایند نیاز به تماس فیزیکی این دو جسم دارد ، بنابراین چوب باید در یک نقطه ثابت شود.

همانطور که در بالا گفته شد ، شما با یک دستگاه برش لیزری کنترل بسیار زیادی دارید ، که به شما این امکان را می دهد که با برش های خود خلاقیت فوق العاده ای داشته باشید و کارهایی مانند تنظیم شعاع پرتو به حداقل 0.1 میلی متر را انجام دهید.

تکنیک سوزش استفاده شده با برش لیزر منجر به تمیزتر شدن لبه های کار می شود ، علاوه بر این مزیت سوختن باعث می شود تا لبه ها به طور خودکار مهر و موم شوند و از گسترش و جمع شدن تخته سه لا جلوگیری می کند. ممکن است هزینه سنگین تری به آن متصل شود ، اما بدون شک لیزر از بسیاری جهات آن را به شما بازپرداخت می کند.

با وجود برش های لیزری که دارای بسیاری از ویژگی های فانتزی و جنبه های مثبت هستند ، هنوز کارگاه هایی وجود دارد که با یک دستگاه CNC خوب به سبک قدیمی به رونق می رسد.

زرگترین مزیتی که در دستگاه برش CNC مشاهده خواهید کرد این است که برشهای مورب ، منحنی و مستقیم را فوق العاده آسان می کند، از آنجا که شما در حال برنامه ریزی برای برش دستگاه هستید و مجبور نیستید این کار را با اره یا ابزار مشابه انجام دهید ، تقریباً به طور کامل احتمال خطای انسانی را از بین می برید، این رایج ترین مسئله ای است که در کارهای چوبی شما ایجاد می شود ، بنابراین داشتن دستگاهی که بتواند این برش ها را برای شما عالی کند یک نعمت واقعی است.

نکته: هر دو دستگاه در حین انجام کار برای کارایی بهتر به یک چیلر خنک کننده متکی هستند.

با انعطاف پذیری و دقت بالا جای تعجب ندارد که دستگاه برش لیزر چوب محبوبیت بیشتری نسبت به دستگاه برش چوب CNC پیدا می کند.

به طور کلی ، به نظر می رسد که بر روی کاغذ ، برش های لیزری مورد علاقه شما هستند اما واقعاً به نیازهای شما بر می گردد، برش های لیزری مزیت ها و کارایی بسیار زیادی دارند اما هزینه آنها نیز به میزان قابل توجهی بیشتر است. برش CNC احتمالاً همانطور که با تخته سه لا لیزری می بینید شما را مجذوب طراحی های خلاقانه نخواهد کرد ، اما با یک قیمت بسیار ارزان تر ، برش های ساده تر و کاملی را به شما ارائه می دهد ، که ممکن است تمام نیازهای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *