• تلفن051-36913094
  • ایمیلinfo@jahanlaser.com
  • آدرسمشهد، بلوارتوس ، نبش توس 59
  • ساعتهای آزادشنبه تا پنجشنبه: 8 صبح الی 16
تماس با ما

نکات مربوط به نگهداری دستگاه برش لیزری در فصل زمستان

perfect-conditions

مشکلات دستگاه برش لیزر در فصل زمستان

دستگاه های برش لیزر برای طیف گسترده ای از مشاغل در طول سال مورد استفاده قرار می گیرد و نگهداری منظم برای حفظ آن در شرایط مطلوب بسیار حیاتی است. این امر در ماههای زمستان از اهمیت بیشتری برخوردار است ، بنابراین برای جلوگیری از هرگونه خرابی دستگاه برش لیزر در فصل زمستان ، در اینجا چند نکته برای مراقبت از دستگاه برش لیزری برای شما آماده کرده ایم.

با کاهش ناگهانی دما در فصل زمستان ، بدون شک کارکردن دستگاه برش لیزری در دمای زیر صفر درجه سانتیگراد مشکلاتی را به وجود خواهد آورد. لوله لیزر با آب خنک می شود ، بنابراین وقتی از این ماده استفاده می شود و دما زیر0 قرار دارد ، خط لوله داخلی می تواند ترک بخورد ، تغییر شکل دهد و سرریز شود. این به نوبه خود باعث آسیب بیشتر به سایر اجزای اصلی می شود.

راه حل های نگهداری دستگاه برش لیزر در فصل زمستان:

اقدامات ضد یخ

با افزودن ضد یخ به خط لوله آب در دستگاه برش لیزری ، میتوان از یخ زدگی آن در هوای سرد جلوگیری کرد. با این حال ، به دلیل کیفیت خورنده بودن ضد یخ ، همیشه اطمینان حاصل کنید که قبل از افزودن آن به خط لوله آب ، آن را رقیق کنید. اگر مقدار زیادی اضافه کنید ، بر کیفیت نور و انرژی لیزر تأثیر می گذارد.

حذف آب پس از استفاده

پس از هر بار استفاده در زمستان ، آب خنک کننده را خالی کرده و لوله را تمیز کنید. برای حذف آب از پمپ هوا یا کمپرسور استفاده کنید. همچنین در صورت لزوم ، چیلر یا پمپ آب را برداشته و در محیط گرمتر قرار دهید تا از یخ زدگی تجهیزات جلوگیری شود.

تغییر مکان

برای اینکه دستگاه برش لیزری شما نه تنها در زمستان بلکه در تمام طول سال به درستی کار کند ، مطمئن شوید که در محیط صحیح ذخیره شده است. دمای اتاق باید بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد با رطوبت بین 40 تا 70 درصد باشد و در معرض تابش مستقیم آفتاب نباشد.

این نیازها در زمستان بیشتر ضروری است زیرا وقتی درجه حرارت در شب کاهش می یابد ، این امر می تواند باعث ایجاد تراکم در لوله لیزر و سفت شدن روغن شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *